Faktury to nieodłączny element funkcjonowania firmy. Jest to dokument, który jest dowodem dokonania transakcji, wystawianym w formie elektronicznej lub papierowej. Ustawa określa cały szereg elementów, które powinny znaleźć się na fakturze, aby dokument był prawidłowy oraz zgodny z prawem. Bardzo dużym ułatwieniem jest wprowadzenie do przedsiębiorstwa programu przeznaczonego do fakturowania. Takie oprogramowanie jest bardzo praktycznym narzędziem, które ułatwia i usprawnia proces fakturowania. Warto wiedzieć, jak takie oprogramowanie działa i dlaczego warto z niego skorzystać.

Jakie możliwości ma program do fakturowania?

Programy do fakturowania powinny być funkcjonalne, ale jednocześnie proste w obsłudze, jak na przykład Comarch ERP Optima Faktury. Takie narzędzie powinno być uniwersalne i umożliwiać wystawianie dokumentów różnego rodzaju, między innymi faktur sprzedaży, zakupu, RR, pro forma, zaliczkowych, wewnętrznych oraz korygujących. Zaletą dobrego programu do fakturowania jest możliwość stworzenia dokumentów rozliczanych w różnych walutach, co jest ogromnym ułatwieniem w czasie transakcji międzynarodowych. Najlepiej jest go połączyć z innymi narzędziami księgowymi. Dzięki programowi w łatwy sposób posegregujemy faktury, ale także bezpiecznie przechowamy dokumenty w formie elektronicznej. Pozwala to na szybkie znalezienie potrzebnego w danej chwili rachunku. Co ważne, program do fakturowania umożliwia nie tylko sprawne wystawianie, ale również wygodne edytowanie faktur w dowolny sposób.

Moduł Faktury w Comarch ERP Optima posiada Okno Sprzedaży Dedykowanej, które jest bardzo dobrym narzędziem prezentacji danych. Jest to sposób na zestawienie rabatów, stworzenie historii partnera biznesowego i jego płatności oraz wyświetlenie innych przydatnych informacji.

Po odpowiedniej konfiguracji program do fakturowania w dużym stopniu ułatwia wystawianie faktur, ponieważ w trakcie ich tworzenia wystarczy zdecydować się na właściwy rodzaj dokumentu, określić przedmiot transakcji oraz wybrać kontrahenta. Znacząco ułatwia to procesy sprzedaży i zakupów. Jest to duża oszczędność czasu. W przypadku dużych firm, które dokonują wielu transakcji, zmniejszenie kosztów fakturowania dzięki automatycznemu programowi może być znaczące.

Program do fakturowania zapewnia więc szereg korzyści dla każdego przedsiębiorstwa, pozwala uniknąć błędów, pomaga zautomatyzować i przyśpieszyć proces wystawiania faktur, które są następnie odpowiednio posegregowane i łatwo dostępne w razie potrzeby. Jest to bardzo dobra inwestycja w rozwój firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *