Internetowa Wymiana Dokumentów (IWD) jest mechanizmem polegającym na bezpiecznej wymianie dokumentów pomiędzy dwoma różnymi komputerami wyposażonymi w oprogramowanie Comarch ERP Optima. Wymiana może się odbywać zarówno w sieci wewnętrznej, jak i za pomocą Internetu. W praktyce IWD odbywa się pomiędzy dwiema firmami, firmą i jej centralą lub firmą i biurem rachunkowym. Można w ten sposób przesyłać wszelkiego rodzaju dokumenty handlowe, raporty, rozliczenia, listy pracowników czy dokumenty magazynowe.

Największymi zaletami niniejszego rozwiązania są bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz ich integracja z systemem Optima. Bezpieczeństwo przejawia się w tym przypadku zaszyfrowaną komunikacją przy użyciu algorytmów i serwerów pośredniczących firmy Comarch, doskonale zabezpieczonych przed jakąkolwiek niepożądaną, zewnętrzną ingerencją.

Z kolei integracja z systemem ERP Optima pozwala na skojarzenie przesyłki z odpowiednią bazą danych, co jest szczególnie korzystne w przypadku modułu „Biuro Rachunkowe”, do którego na bieżąco trafiają najważniejsze firmowe dokumenty. Sam interfejs jest bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze, dzięki czemu wysyłanie i odbieranie dokumentów przebiega bez żadnych problemów.

IWD jest usługą dostępną na życzenie klienta. Należy w tym celu wypełnić stosowny formularz i wysłać go na adres wymianadanych@comarch.pl, oczywiście po uprzednim zapoznaniem się ze stosownym regulaminem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *