W obecnej sytuacji (epidemia koronawirusa) zwracamy szczególną uwagę na nasze bezpieczeństwo! Zakrywanie nosa i ust, częsta dezynfekcja rąk, jednorazowe rękawiczki, zachowanie dystansu społecznego i unikanie dużych zgromadzeń – to podstawowe zasady odpowiedzialnego postępowania, które mogą pomóc uchronić nas przed rozprzestrzenianiem się choroby, ale również przed innymi infekcjami. Czy możemy zrobić coś jeszcze, by zapewnić sobie bezpieczeństwo? Tak! Regularnie dezynfekować produkty codziennego użytku – również terminale.

Technologia po stronie zdrowia

Współczesna technologia daje nam do dyspozycji narzędzia do walki z groźnymi drobnoustrojami. Jednym z nich jest możliwość płatności bezgotówkowych. Banknoty i monety nie należą niestety do bezpiecznych środków płatniczych, ponieważ na ich powierzchni może znajdować się wiele zanieczyszczeń. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są wspomniane już płatności bezgotówkowe. Jednak nawet one nie gwarantują całkowitego bezpieczeństwa – na kartach płatniczych, którymi operujemy, znajdują się głównie “nasze bakterie”, na terminalach zaś jest ich niestety o wiele więcej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Każdego dnia używa ich wiele osób, z których nie wszyscy pamiętają o regularnej dezynfekcji dłoni. Przy większości kas umieszczone są odpowiednie środki przeznaczone właśnie w tym celu, ale nie każdy z klientów z nich korzysta. W wielu sklepach i punktach obsługowych stosowane są więc folie ochronne, które dostosowane są do regularnej ich dezynfekcji. Trzeba też podkreślić, że folia ochronna na terminalu zwiększa jego odporność na uszkodzenia oraz przedłuża żywotność urządzenia. Dzięki niej do terminala nie mają dostępu większe zanieczyszczenia, zostaje też ograniczony dostęp wilgoci (to bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku urządzeń mobilnych, które są szczególnie narażone na uszkodzenia). Montaż folii ochronnej daje więc wiele korzyści – dla klientów, osób obsługujących oraz właściciela terminalu. Jej cena nie jest wysoka, w porównaniu do kosztów serwisowania lub wymiany sprzętu na nowy, a założenie zajmie zaledwie kilka minut,

Jak założyć folię ochronną?

Zakładanie folii ochronnej na terminal nie jest skomplikowane. Do tego zadania nie jest też potrzebna specjalistyczna wiedza czy doświadczenie. Przede wszystkim trzeba zadbać o oczyszczenie urządzenia z zanieczyszczeń i zabrudzeń, które są nieestetyczne i utrudnią przyklejenie materiału. Przed czyszczeniem sprzętu należy odłączyć PIN pad oraz wyłączyć terminal (urządzenie stacjonarne trzeba też odłączyć od źródła zasilania). Do wyczyszczenia terminalu wystarczy woda ze zwykłym mydłem lub płynem do zmywania naczyń oraz ściereczka, którą należy lekko zwilżyć. Jeśli dodatkowo chcemy zdezynfekować terminal, używamy do tego celu preparatów na bazie alkoholu. Następnie (po wysuszeniu) przykładamy folię i zdecydowanym ruchem naklejamy ją na urządzenie – jeśli jest zbyt duża, można ją przyciąć. Na koniec wygładzamy folię przy pomocy miękkiego kawałka materiału.

Dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów. Regularnie oczyszczajmy i dezynfekujmy terminale!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *