Pomimo tego, że dzisiejsze rozwiązania informatyczne są coraz bardziej zaawansowane i dają coraz większe możliwości użytkownikom, to trzeba pamiętać o starej zasadzie, według której „jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Ma ona zastosowanie również w przypadku oprogramowania. Czym jest jednak oprogramowanie dedykowane i czy rzeczywiście jego zastosowanie w firmie może wiązać się jedynie z samymi korzyściami?

Uniwersalne systemy?

Pomimo tego, że w wielu przypadkach można zastosować uniwersalne systemy informatyczne i oprogramowanie, to niemal nigdy nie spełni ono rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa pod względem informatyzacji i ułatwienia pracy, a wymagać będzie jednocześnie długotrwałego i czasochłonnego procesu konfiguracji i dostosowywania.

Indywidualizacja!

Oprogramowanie dedykowane to możliwość idealnego dopasowania funkcjonalności do potrzeb oraz niemal nieograniczone możliwości późniejszej rozbudowy aplikacji pod kątem zróżnicowania działalności firmy. Zamawiając wykonanie oprogramowania dedykowanego mamy możliwość zastosowania w nim tylko takich funkcji, które rzeczywiście będą potrzebne w naszej pracy.

Pomimo faktu, że zakup oprogramowania dedykowanego wiąże się z większymi kosztami, to daje nam ono znacznie większe możliwości i oszczędza nasz czas w dłuższej perspektywie – to wszystko w prostej linii przekłada się na wydajność całego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *