Zasada działania systemu przedpłatowego jest dobrze znana wielu osobom. Jest to rozwiązanie stosowane w popularnych telefonach „na kartę”. Użytkownik za określoną kwotę kupuję kartę, która zasila jego konto. Może on korzystać z usług operatora aż do momentu wykorzystania środków. Po ich wyczerpaniu należy zaopatrzyć się w kolejną kartę. Taki sposób gospodarowania jest odpowiedni dla osób, które nie chcą wiązać się długimi umowami lub z usług operatora zamierzają korzystać okazjonalnie i opłata abonamentowa byłaby dla nich kłopotliwym i niepotrzebnym obciążeniem.

System przedpłatowy może znaleźć zastosowanie także w branży wodociągowej. W ten sposób klienci mogą w większym stopniu kontrolować swoje wydatki oraz mieć realny wpływ na zużycie wody. Jest to prosta metoda, którą można porównać właśnie z systemem doładowania telefonów „na kartę”.

System przedpłatowy a wodomierze

Funkcja systemu przedpłatowego to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć wydatki związane z użyciem wody. Szczególnie dobrze sprawdzi się na przykład w domkach letniskowych lub działkowych, z których właściciele korzystają okazjonalnie, więc w związku z tym nie mają potrzeby korzystania z bardziej zaawansowanych usług. Można wykorzystać również w wynajmowanym mieszkaniu. System przedpłatowy docenią użytkownicy, którzy lubią mieć kontrolę nad swoimi wydatkami oraz cenią elastyczność.

W systemie przedpłatowym użytkownik otrzymuje od administratora specjalny, 6 cyfrowy kod. Jego wpisanie umożliwia korzystanie z określonej ilości metrów sześciennych wody. Po jej użyciu, aby w dalszym ciągu mieć dostęp do wody, należy wpisać kolejny kod. W przeciwnym wypadku dostęp do sieci zostaje odcięty.

System przedpłatowy z pewnością umożliwia administratorom uzyskiwanie pełnej odpłatności na zużytą wodę, ponieważ nie ma możliwości, aby użytkownicy korzystali z wody, za którą nie zapłacili. Dodatkowo oszczędzają oni czas oraz koszty związane z przeprowadzeniem odczytów wodomierzy oraz późniejszym rozliczaniem opłat.

System jest przy tym przyjazny osobom korzystającym z ujęć wody, ponieważ kolejne kody doładowania mogą oni zakupić bez wychodzenia z domu, wysyłając wiadomość na specjalny numer telefonu lub drogą internetową. Są one na bieżąco z zużyciem wody, co w razie konieczności umożliwi zmniejszenie opłat za wodę.

System powiadamia użytkowników o zbliżającym się zużyciu kredytu lub o jego niskim poziomie, więc użytkownicy mogą samodzielnie podjąć decyzję o wykupieniu dalszego dostępu, w zależności od indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *