Magazyn jest niezbędną częścią infrastruktury firm zajmujących się handlem, na przykład dystrybutorów, hurtowni lub sklepów internetowych. Każdy magazyn musi spełniać pewne wymagania. Zamknięta hala musi być przystosowana do danego rodzaju artykułów – chodzi tutaj o odpowiednie warunki, takie jak między innymi możliwość odpowiedniego rozmieszczenia towaru na półkach lub temperatura pomieszczenia. Magazyn powinien stwarzać także odpowiednie warunki pracy pracownikom. Należy wziąć pod uwagę, że wraz z rozmiarem hali magazynowej, rośnie konieczność odpowiedniej organizacji, która umożliwi pracownikom zorientowanie się w lokalizacji poszczególnych towarów.

Comarch ERP to oprogramowanie, którego celem jest ułatwienie prowadzenia działalności przedsiębiorstw, również tych, które zajmują się sprzedażą lub dystrybucją. Comarch ERP posiada więc moduły, które odpowiadają poszczególnym działom firmy. Należą do nich chociażby sprzedaż detaliczna, kontakt z klientami, rozwiązania dla firm prowadzących obsługę serwisową, sklep internetowy z internetową galerią, usprawnienia dla działu logistyki, a także handel z magazynem.

Magazyn a komunikacja

To ostatnie zagadnienie jest ważnym aspektem działalności firmy i wymaga odpowiednich narzędzi. Oprogramowanie umożliwia kontrolę nad stanem magazynu. Co więcej, mają do niego dostęp też inne działy. Jest to bardzo praktyczne wyjście, szczególnie, kiedy przedsiębiorstwo posiada kilka magazynów, usytuowanych w różnych lokalizacjach. W takiej sytuacji szczególnie ważna jest dobra komunikacja. Pracownicy nie muszą wykonywać telefonów lub pisać wiadomości mailowych z zapytaniami dotyczącymi poszczególnych artykułów. Ma to dużą wagę, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas, co przyczynia się do wzrostu zadowolenia klientów. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia na przykład dokonanie rezerwacji dla odbiorcy oraz utworzenie potrzebnych dokumentów na podstawie zamówienia w sprawniejszy sposób.

Dobra komunikacja ułatwia również pracę sklepów internetowych, szczególnie że istnieje możliwość połączenia modułów i skorzystania z opcji Comarch iSklep24. To kompleksowe rozwiązanie dla branży e-commerce, które umożliwia pełniejszą kontrolę nad stanami magazynowymi oraz ułatwia obsługę klientów. Sprawna obsługa sklepu internetowego oznacza z kolei możliwość dotarcia do nowych kontrahentów oraz lepszy rozwój tej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *