System informatyczny Comarch ERP XL to kolejne narzędzie firmy Comarch S.A, które ułatwia zarządzanie firmą. Jest to modułowy, funkcjonalny system o elastycznej budowie. System informatyczny Comarch ERP XL należy do tak zwanych systemów ERP. Jest to skrót od angielskiego terminu „enerprise resource planning”, który oznacza „planowanie zasobów przedsiębiorstwa”. Tego rodzaju systemy umożliwiają efektywne i optymalne zarządzanie przedsiębiorstwem.

System klasRP Comarch ERP XL sprawdzi się w firmach zajmujących się produkcją, handlem lub działających w branży usługowej lub serwisowej. System sprawdzi się w przypadku wielu różnych branż, posiada również narzędzia takie jak e-commerce lub Business Intelligence. Comarch ERP XL może również służyć do administrowania obiegiem dokumentacji w firmie oraz na zewnątrzy E.

Dlaczego Comarch ERP XL?

System informatyczny Comarch ERP XL ma elastyczną, modułową budowę. Moduły są konfigurowane i dostosowane do specyfiki działalności każdej firmy. System dostępny jest w wersji serwerowej, a także w wariancie SaaS, czyli Software as a Service, który umożliwia zdalny dostęp do Comarch ERP XL przez internet. System Comarch ERP XL jest najbardziej popularnym rozwiązaniem wybieranym przez polskich przedsiębiorców – korzysta z niego ponad 5 tysięcy firm różnych branż. Bardzo dużą zaletą zastosowania systemu jest jego indywidualny charakter i możliwość dostosowania do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Dla kogo Comarch ERP XL?

Jednym z modułów jest Produkcja, przeznaczona dla firm zajmujących się różnego rodzaju produkcją. Rozwiązanie to pomaga usprawnić działalność okołoprodukcyjną, może służyć na przykład do harmonogramowania, realizacji lub rozliczeń. Innym modułem jest Handel i dystrybucja, z którego mogą korzystać firmy szukające wsparcia w zarządzaniu sprzedażą. Moduł ten umożliwia na przykład budowanie bazy klientów, obsługi obrotów zagranicznych, testowanie różnych opcji sprzedaży oraz kontrolę procesy sprzedażowego na każdym etapie. Logistycznym wsparciem działalności firmy jest moduł Gospodarka magazynowa, a obsługę działań księgowych i finansowych usprawnia moduł Księgowość i finanse.

Dostęp do rzetelnych informacji na temat funkcjonowania firmy dostarcza moduł Analizy i raporty. Dzięki modułowi Procesy i obieg dokumentów przedsiębiorca może dokonać na przykład automatyzacji przepływu dokumentów. Moduł Comarch Mobile to rozwiązanie dla osób pracujących w sposób zdalny, a moduł Serwis i remonty pozwala na ewidencję tych usług.

Przedsiębiorca może również skorzystać z modułów Kadry i płace, e-commerce do obsługi sprzedaży internetowej, EDI do elektronicznej wymiany dokumentów oraz Zabezpieczanie danych, które umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *