Przedsiębiorstwo, które właściwie korzysta z zasobu, jakim jest czas, zwiększa swoje szanse na sukces. Organizowanie czasu pracy w odpowiedni sposób to oszczędność, która przekłada się na konkretne zyski – zapas można przeznaczyć na wykonanie kolejnych zadań. Praca z planem dla wielu osób jest ułatwieniem, co pozwala usprawnić procesy w firmie oraz uniknąć nadgodzin. Organizacja pracy w zespole staje się coraz łatwiejsza i bardziej owocna dzięki korzystaniu z dobrze dobranych narzędzi. Jednym z kluczowych wyborów w tym kontekście staje się znalezienie sprawnego oprogramowania, z którego będzie korzystać przedsiębiorstwo. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przedsiębiorstw, które ze względu na swoją strukturę organizacyjną posiadają oddziały rozproszone w terenie.

Human Resources Management

W wielu firmach funkcjonują działy zajmujące się tak zwanym HRM (ang. Human Resources Management – zarządzanie zasobami ludzkimi). Ten obszar działalności firmy może funkcjonować w formie kadr lub działu personalny. Coraz częściej obowiązki osób zatrudnionych w takim dziale nie ograniczają się tylko do spraw powiązanych z dokumentami, kwalifikacjami, urlopami czy pensją pracowników – specjaliści HRM zajmują się również integracją wewnątrz firmy czy organizacją szkoleń, które mają poprawić atmosferę w zespole oraz poprawić kompetencje kadry.

Zarządzanie czasem pracy to kolejne wyzwanie, które stoi przed działem kadr – aplikacja Comarch HRM jest funkcjonalnym narzędziem, które będzie pomocne w nowoczesnym podejściu do tego zagadnienia.
Comarch HRM jest częścią kompleksowego oprogramowania do zarządzania pracą przedsiębiorstwa. Z aplikacji można korzystać na komputerze, ale dostępna jest też wersja na urządzenia mobilne, która służy do zarządzania pracą zespołu z dowolnego miejsca, o każdej porze.

  • Program daje przejrzysty dostęp do kalendarza urlopów – wykorzystanych oraz planowanych dni wolnych, a także do nieobecności, związanych z chorobą lub innymi okolicznościami.
  • Dostęp do grafiku to szansa na optymalne zarządzanie stanem osobowym. Aplikacja pozwala na stworzenie przejrzystego planu pracy dla całego zespołu w jednym oknie.
  • Do systemu można wprowadzić dane na temat czasu pracy, przerw i dni wolnych, aby stworzyć gotowy do wydruku rozkład dla wszystkich pracowników.
  • Dostęp do informacji mają również pracownicy, dodatkowo aplikacja pełni rolę wewnętrznej platformy komunikacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *