Jak łatwo się domyślić, moduł „Kadry i Płace” służy do wspomagania szeroko rozumianej obsługi kadrowo-płacowej każdej firmy, bez względu na branżę, sektor lub rodzaj działalności. Jest to regularnie aktualizowany moduł, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy czy prawa podatkowego. Dzięki temu wszelkie zmiany legislacyjne mają natychmiastowe odbicie w zakresie oferowanych funkcjonalności. Ponadto „Kadry i Płace” mogą być bezproblemowo zintegrowane z bardzo popularnym programem „Płatnik”. Omawiany moduł może przyjąć dwie formy: standardową i PLUS.

Standardowe „Kadry i Płace” pozwalają na ewidencję pracowników razem z odnotowaniem przebiegu zatrudnienia oraz dokładne rozliczanie wynagrodzeń z uwzględnieniem nieobecności, premii i czasu pracy. Poza tym standardowa wersja znacznie ułatwia rozliczanie nieobecności oraz nadgodzin, kontrolę urlopów czy dokonywanie stosownych korekt. Rozliczanie każdego typu umowy cywilno-prawnej także nie jest w tym przypadku problemem, podobnie jak współpraca z systemem e-Deklaracje.

„Kadry i Płace” PLUS mają kilka dodatkowych funkcji. Dzięki temu modułowi można bez przeszkód rozliczać osoby oddelegowane do pracy za granicą, a także przypisać poszczególnych pracowników do różnych działów. Bardzo ciekawymi opcjami są również możliwość szeroko rozumianej obsługi kas zapomogowo-pożyczkowych, współpraca z danymi uzyskanymi przez czytniki RCP czy możliwość wprowadzenia dodatkowych cech określających poszczególnych pracowników, stanowiąc tym samym swego rodzaju bazę danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *