Jak łatwo się domyślić, moduł „Kadry i Płace” służy do wspomagania szeroko rozumianej obsługi kadrowo-płacowej każdej firmy, bez względu na branżę, sektor lub rodzaj działalności. Jest to regularnie aktualizowany moduł, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy czy prawa podatkowego. Dzięki temu wszelkie zmiany legislacyjne mają natychmiastowe odbicie w zakresie oferowanych funkcjonalności. Ponadto „Kadry i Płace” mogą być bezproblemowo zintegrowane z bardzo popularnym programem „Płatnik”. Omawiany moduł może przyjąć dwie formy: standardową i PLUS.

Standardowe „Kadry i Płace” pozwalają na ewidencję pracowników razem z odnotowaniem przebiegu zatrudnienia oraz dokładne rozliczanie wynagrodzeń z uwzględnieniem nieobecności, premii i czasu pracy. Poza tym standardowa wersja znacznie ułatwia rozliczanie nieobecności oraz nadgodzin, kontrolę urlopów czy dokonywanie stosownych korekt. Rozliczanie każdego typu umowy cywilno-prawnej także nie jest w tym przypadku problemem, podobnie jak współpraca z systemem e-Deklaracje.

„Kadry i Płace” PLUS mają kilka dodatkowych funkcji. Dzięki temu modułowi można bez przeszkód rozliczać osoby oddelegowane do pracy za granicą, a także przypisać poszczególnych pracowników do różnych działów. Bardzo ciekawymi opcjami są również możliwość szeroko rozumianej obsługi kas zapomogowo-pożyczkowych, współpraca z danymi uzyskanymi przez czytniki RCP czy możliwość wprowadzenia dodatkowych cech określających poszczególnych pracowników, stanowiąc tym samym swego rodzaju bazę danych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *