Z pewnością terminal mobilny ma więcej walorów, niż jego odpowiednik stacjonarny. Przede wszystkim należy podkreślić fakt, że możemy z niego skorzystać właściwie wszędzie. Terminal mobilny podłączony jest bowiem do sieci GPRS.

Urządzenie to bardzo ułatwia obsługę klienta. Chętnie korzystają z niego hotelarze i restauratorzy. Terminalu stacjonarnego, do którego muszą być doprowadzone kable, nie można podać klientowi. Natomiast z jego wersji przenośnej korzystamy w każdym miejscu w lokalu. Tym samym wystarczy, że na przykład w restauracji kelner podejdzie z urządzeniem do gościa.

Terminale mobilne stanowią obecnie wyposażenie wszystkich profesjonalnych firm kurierskich. Dzięki ich zastosowaniu płatność przy odbiorze odbywa się bardzo sprawnie. Terminal przenośny świetnie sprawdza się w firmach, które dostarczają towary do domu (np. niektóre hipermarkety). Używają go także pizzerie. Klienci mogą zapłacić kartą, dlatego nie muszą już pamiętać o wypłaceniu gotówki z bankomatu, ani tym bardziej o tym, że dostawca nie będzie miał drobnych, by wydać resztę.

W terminalu nie są zapisywane dane osobowe, natomiast wszelkie informacje niezbędne do wykonania płatności zostają zaszyfrowane. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń nie jest możliwe nieuprawnione użycie urządzenia. Taksówkarze i dostawcy mogą z korzystać z terminalu przez cały dzień, ponieważ urządzenia wyposażone są w dobre, wydajne baterie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *