Polacy coraz chętniej robią zakupy w Internecie. Kupowanie w sklepach internetowych jest bardzo wygodne, ponieważ można dokonać go bez wychodzenia z domu. Wybór produktów w sklepach on-line jest szeroki, a ceny często są konkurencyjne, w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Internetowe zakupy to dobra opcja dla osób zapracowanych, a także chorych i starszych oraz dla poszukiwaczy okazji i nowości. Odpowiedzią na zainteresowanie taką formą handlu jest rosnąca liczba sklepów internetowych, oferujących różnorodny asortyment.

Jak założyć skuteczną platformę do sprzedaży w sieci?

Pierwszym krokiem każdego przedsiębiorcy, który chce otworzyć sklep internetowy, powinna być analiza rynku i badanie potrzeb klientów. Należy stworzyć biznesplan, w którym uwzględnimy mocne i słabe strony, zbadamy konkurencję i rozpiszemy plan działania. Przed założeniem sklepu internetowego warto przemyśleć sposoby promocji oraz drogi dotarcia do klientów. Ważną kwestią jest też identyfikacja wizualna oraz copywriting – czyli między innymi „chwytliwa” nazwa, zapadające w pamięć hasło, wyraziste logo i tworzące spójną całość materiały promocyjne. Większość biznesów ma także swoje konta w różnego rodzaju serwisach społecznościowych.

Wirtualna rzeczywistość

Zanim otworzymy wirtualne drzwi do sklepu, należy zapoznać się z przepisami i normami, które trzeba spełniać. Sprzedaż niektórych artykułów może wymagać dodatkowych zgód. Trzeba także dobrze poznać przepisy prawa dotyczące sprzedaży w Internecie, prawa konsumenta i obowiązki sprzedawcy. Sprzedany przedmiot (o ile nie jest to przedmiot wirtualny) musi zostać dostarczony do klienta, dlatego szczególną uwagę trzeba zwrócić na wybór dostępnych sposobów dostaw oraz firm oferujących usługi przewozu.

Oprogramowanie do sklepu internetowego

Prowadzenie sklepu internetowego wymaga odpowiedniego oprogramowania. Rozsądnym wyborem jest narzędzie o szerokim zastosowaniu, oferujące wiele funkcjonalności, przydatnych w pracy sklepu on-line – interesującą propozycją jest system Comarch ERP iSklep24, który współpracuje z innymi programami z serii Comarch ERP. Oprogramowanie to umożliwia publikację ofert oraz zarządzanie artykułami. System ma również rozbudowane funkcje służące do promocji, również do pozycjonowania sklepu w wyszukiwarce, oraz daje możliwość prowadzenia sprzedaży na popularnych serwisach takich jak Facebook i Allegro. Ważną funkcją jest połączenie sklepu z porównywarkami cenowymi, a także integracja z popularnymi serwisami płatnościowymi. Tworzenie raportów i statystyk umożliwia monitorowanie trendów oraz adekwatną reakcję. Comarch ERP iSklep24 to narzędzie wielofunkcyjne, które na pewno będzie dużym wsparciem dla każdego przedsiębiorcy, który ma zamiar sprzedawać w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *