Rolę kierowania finansami i zarządzania danymi kadrowymi w firmie może pełnić jej właściciel lub osoba na stanowisku menadżera. Jest to bardzo ważne zadanie, od którego zależy sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Podczas tej pracy warto korzystać z profesjonalnych narzędzi i rozwiązań, które zostały stworzone z myślą o osobach pełniących funkcje kierownicze w firmie. Jednym z takich instrumentów jest Comarch Optima ERP Optima Pulpit Menadżera, czyli moduł systemu Comarch ERP Optima, który jest skierowany do Klientów Biur Rachunkowych, właścicieli przedsiębiorstw, a także menadżerów oraz kierowników. Aplikacja umożliwia tworzenie profesjonalnych raportów, dotyczących między innymi takich aspektów działalności firmy, jak analiza przychodów, rozchodów lub zasobów, podatki i kwestie związane z ZUS, płatności, płace i kadry, obsługa księgowości, rejestracja sprzedaży i zakupów VAT. Obsługa Pulpitu Menadżera odbywa się przez przeglądarkę, a aplikacja dostępna jest w kilku wersjach językowych – oprócz polskiej są to języki angielski lub niemiecki.

Pulpit Menadżera – najważniejsze funkcje i korzyści

Aplikacja Pulpit Menadżera umożliwia stworzenie dużej liczby raportów i znacznie ułatwia pracę właścicieli firm oraz menadżerów i innych osób na stanowisku kierowniczym.

Jedną z funkcji aplikacji Pulpit Menadżera jest generowanie raportów na temat analizy przychodów i rozchodów. Dane mogą być sortowane według parametrów takich jak kontrahenci, towary, grupy, kategorie i województwa. Moduł daje również możliwość analizy zasobów oraz analizy ABC. Ważną funkcjonalnością jest także raportowanie kwestii związanych z podatkami i ZUS w różnych okresach czasu, dotyczących pracowników lub firmy.

Aplikacja Pulpit Menadżera posiada również rozbudowane narzędzia dotyczące płatności różnego typu oraz zarządzania kadrami i płacami – w tym bardzo przydatne informacje na temat wygasających umów oraz uprawnień pracowników. W aplikacji znajdują się też rozbudowane funkcje dotyczące księgowości firmy, rejestrów VAT oraz ewidencji. Moduł Pulpit Menadżera pozwala również na zarządzanie liczbą i kosztami utrzymania firmowych samochodów oraz środków trwałych, a także handlem prowadzonym przez przedsiębiorstwo.

Moduł Pulpit Menadżera wyposażony jest w funkcje, które ułatwiają administrowanie aplikacją. Są to takie możliwości jak tworzenie listy użytkowników, raportowania błędów, nadawania użytkownikom uprawnień oraz sprawdzenie historii logowania. Dane w raportach można w praktyczny sposób filtrować, sortować oraz grupować. Przydatną funkcją jest możliwość eksportowania danych do arkusza kalkulacyjnego oraz formatu PDF, a także pomoc kontekstowa, która ułatwia korzystanie z aplikacji.

Moduł Pulpit Menadżera to narzędzie ułatwiające kompleksowe zarządzanie firmą. Z aplikacji użytkownicy mogą korzystać przez całą dobę, w każdym miejscu – wystarczy posiadać komputer i dostęp do Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *