Etykiety samoprzylepne służą do oznaczania pewnych elementów. Naklejki dostępne w arkuszach A4 (czyli o wymiarach 210 x 297 mm) są najbardziej uniwersalne. Przede wszystkim znajdują swoje zastosowanie na poczcie. Zanim przesyłka zostanie przetransportowana w odpowiednie miejsce, należy umieścić na niej etykietę samoprzylepną. Naklejka zawiera np. informację o tym, jaki charakter ma zawartość listu bądź paczki. W domu stosownie opisane etykiety, oczywiście o zdecydowanie mniejszym formacie, przyklejamy chociażby do słoików z przetworami. Poza tym naklejki ułatwiają uporządkowanie pewnych przedmiotów (np. płyt DVD).

Zakłady produkcyjne oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą na etykietach umieszczają skład wyrobu, datę ważności i inne istotne informacje o produktach. W sklepach znajdziemy na naklejkach kod kreskowy oraz cenę. Etykiety dużą rolę odgrywają również w archiwach. Ułatwiają segregację dokumentów. Chętnie korzystają z nich księgowi oraz pracownicy biurowi. Stanowią jeden z niezbędnych elementów sekretariatów. Etykiety przyklejamy także do pudełek w trakcie przeprowadzki.

Na jednej samoprzylepnej stronie A4 może się znaleźć nawet ponad 60 naklejek. Drukarka nanosi na nie opis oraz grafikę. Stosowną oprawę możemy przygotować w zwykłych edytorach tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *