Przemysł odzieżowy to wyjątkowo wymagająca branża. Biznes związany z ubraniami, butami i akcesoriami musi być elastyczny i szybko reagować się na nieustannie zmieniające się potrzeby rynku. W biznesie ubraniowym ważną funkcję pełni jakość i funkcjonalność produktów, jednak muszą one nie tylko dobrze spełniać swoją rolę, ale także odpowiadać na nowe idee modowe. Przedsiębiorstwa działające w branży odzieżowej powinny dbać o siłę oraz rozpoznawalność swojej marki. Istotną rolę odgrywa też przywiązanie klienta. Osiągnięcie sukcesu jest możliwe dzięki kreatywności i odpowiedniemu marketingowi, które powinny być uzupełniane przez zintegrowany system wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem. Przykładem takiego rozwiązania jest wdrożenie w firmie z branży odzieżowej wyspecjalizowanego systemu Comarch ERP XL. Oprogramowanie to pozwala na połączenie różnych elementów, które składają się na działalność przedsiębiorstwa oraz umożliwia połączenie poszczególnych elementów w spójną całość. System Comarch ERP XL posiada funkcjonalności, dzięki którym staje się narzędziem dopasowanym do potrzeb przedsiębiorstw działających w branży odzieżowej.

Moda na oprogramowanie

Dlaczego firma, która zajmuje się odzieżą, potrzebuję zintegrowanego narzędzia do zarządzania? Produkty, z którymi mamy do czynienia w branży modowej, są obecne na rynku stosunkowo krótko. Przekrój towarów jest przy tym zwykle bardzo szeroki, stąd konieczność wprowadzenia skutecznej metody, która pozwoli zachować kontrolę nad produktem. Oprogramowanie Comarch ERP XL umożliwia bieżącą analizę stanów magazynowych oraz rezerwacji. Narzędzie pozwala zarządzać różnymi kanałami sprzedaży, planować kolekcję oraz wprowadzać ją do sprzedaży. To duże ułatwienie dla firm funkcjonujących na polskim oraz międzynarodowym rynku, dla których znaczenie ma terminowość i zgodność z najnowszymi trendami.

Software dostosowany do potrzeb przemysłu odzieżowego

Cechą działalności w branży odzieżowej jest sezonowość. Oprogramowanie powinno wspierać zarządzanie sprzedażą towaru oraz tworzenie harmonogramów. Sezonowość produkcji i dystrybucji powoduje, że tak ważne jest sprawne zarządzanie produkcją, pod samego początku produkcji, aż po sprzedaż i analizę. System Comarch ERP XL ułatwia to zadanie, na przykład dzięki funkcjom identyfikacji produktów, zarządzania różnymi kanałami sprzedaży, obsługi promocji i programów rabatowych lub obsługi klienta. Raporty dotyczące poszczególnych etapów oraz elementów systemu dostępne są także w wersji mobilnej. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia poprawę jakości pracy pracowników, co prowadzi do zwiększenia zadowolenia klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *