Prowadzenie działalności gospodarczej, bez względu na branżę i rozmiar firmy, obejmuje szeroki zakres obowiązków. Wbrew pozorom, prowadzenie małego lub średniego przedsiębiorstwa okazuje się pod wieloma względami trudniejsze.

W dużych firmach, podzielonych na działy, mamy do czynienia z wyspecjalizowanymi w danej dziedzinie wydziałami. Prowadzenie księgowości, spraw kadrowych, logistyki czy marketingu – w dużym przedsiębiorstwie leży w obowiązku oddzielnych departamentów. Właściciele firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw często nie mają komfortu stworzenia rozbudowanych działów dla każdej specjalizacji. Niezbędne dla poprawnego funkcjonowania działalności gospodarczej czynności muszą przekazywać do zewnętrznych firm, co zwiększa koszty prowadzenia biznesu. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców działających w sektorze MŚP jest oprogramowanie Comarch ERP Optima.

Jakie korzyści firmom z sektora MŚP przynosi korzystanie z systemu Comarch ERP Optima?

To specjalistyczne narzędzie przeznaczone dla przedsiębiorstw z różnych branż, zbudowane jest z różnych modułów, obejmujących szeroki zakres działalności firmy. W ramach oprogramowania Comarch ERP Optima przedsiębiorca z sektora MŚP jest w stanie usprawnić funkcjonowanie firmy w takich obszarach jak zarządzanie i archiwizacja danych, sprzedaż online oraz kadry i płace. Na uwagę zasługuje rozbudowany moduł obsługujący księgowość, z którego skorzystają zarówno przedsiębiorstwa, jak i biura rachunkowe. System Comarch ERP Optima to oprogramowanie, które działa w sposób kompleksowy, łącząc w całość wiele sfer w obrębie firmy. Takie rozwiązanie umożliwia bardziej skuteczne i skoordynowane zarządzanie pracami wewnątrz firmy.

Wersja mobilna Comarch ERP Optima

Co warte uwagi, szczególnie z perspektywy firm z sektora MŚP, oprogramowanie Comarch ERP Optima dostępne jest również w wersji mobilnej. Dzięki temu możliwa jest praca zdalna lub zarządzanie firmą poza jej siedzibą, na przykład w trakcie podróży służbowych.
W małych i średnich przedsiębiorstwach nie zawsze do dyspozycji jest osoba zajmująca się kwestiami prawa, która śledzi wszelkie zmiany w obowiązujących przepisach. System Comarch ERP Optima jest regularnie aktualizowany, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych. Właściciele firm z sektora MŚP mogą mieć pewność, ze ich działania są legalne. Mogą również liczyć na profesjonalne wsparcie partnerów spółki Comarch – w tej grupie znajdują się sprawdzone firmy, których zespoły mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zakresie oprogramowania Comarch ERP Optima.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *