Prowadzenie działalności gospodarczej związane jest z generowaniem wielu danych, dotyczących między innymi klientów, asortymentu i sprzedaży. Pozyskane informacje trzeba poddać analizie – jest to niezbędne działanie, które pozwala zoptymalizować działalność, zwiększyć sprzedaż, a co za tym idzie – przychody. Dokonywanie takich analiz na podstawie danych z tabeli jest często czasochłonne i niemiarodajne. Warto więc skorzystać z narzędzia, które pomoże zautomatyzować i usprawnić te czynności.

Business Intelligence, czyli BI, nazywane także analityką biznesową, to proces generowania wiedzy przydatnej w budowaniu pozycji firmy. W węższym znaczeniu są to bazy danych, aplikacje i systemy, których celem jest tworzenie przydatnych analiz, pozwalających zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa. Do BI zaliczane są różne systemy – najbardziej popularne z nich to systemy informacyjne w zarządzaniu, informowania kierownictwa, wspomagania decyzyjności oraz informacji geograficznych.

Narzędziem, które jest przeznaczone do tworzenia raportów oraz analiz, jest Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence. Analiza danych odbywa się na podstawie informacji znajdujących się w Comarch ERP Optima. Moduł Comarch ERP Optima Analizy BI powstał przede wszystkim z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, którzy dzięki narzędziu mają łatwy dostęp do danych i potrzebnych informacji. Znacząco wpływa na podniesienie efektywności pracy, ponieważ nie ma potrzeby czasochłonnego wykonywania raportów.

Jak korzystać z Analizy Business Intelligence?

Moduł Comarch ERP Optima Analizy BI to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw. Dzięki szybkiej analityce biznesowej oraz wynikającym z niej wnioskom, osoby zarządzające firmą mogą wprowadzić zmiany w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstwa, zoptymalizować jej działanie oraz zwiększyć zysk. Moduł Analizy BI pozwala oszczędzić czas, obniżyć koszty, a także zapewnia kompleksowe informacje na temat działalności firmy.

W module Comarch ERP Optima Analizy BI możemy uzyskać kilkadziesiąt analiz, dotyczących różnych obszarów działalności, takich jak na przykład sprzedaży, zakupów, kosztów, kanałów dystrybucji lub płatności. Są one podzielone w tematyczny sposób, co umożliwia łatwy i szybki dostęp do potrzebnych informacji. Bardzo dużą zaletą modułu Analizy BI jest możliwość uszeregowania danych w okresy kwartalne lub miesięczne.

Moduł umożliwia także tworzenie graficznych prezentacji – w raporcie mogą znaleźć się różne tabele oraz wykresy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *