Wystawianie faktur jest jednym z podstawowych zadań administracyjnych każdego przedsiębiorstwa. Wybranie do tego celu odpowiedniego oprogramowania znacznie przyśpiesza proces fakturowania i księgowania dokumentów, pozwala na przeprowadzenie dokładnej analizy przychodów i rozchodów.

Małe firmy, które wystawiają faktury sporadycznie, zwykle dla tych samych klientów, mogą zdecydować się na programy bezpłatne. Oferują one podstawowe funkcje, takie jak wystawienie faktury i dodanie klientów oraz towarów do bazy danych.

W przypadku większej ilości dokumentów konieczne jest zainwestowanie w aplikację, która umożliwia szybszą i łatwiejszą pracę. Program do fakturowania może zaoferować takie opcje, jak wysyłanie faktur przez e-mail, sprawdzanie poprawności danych klienta lub ich autouzupełnianie, a także przekazywanie dokumentów do działu księgowości. Baza danych może być umieszczona w chmurze lub na serwerze. Nie zapominajmy także o tym, że najlepsze programy można zainstalować na smartphonie lub tablecie.

Bardzo ważną opcją jest sprawdzanie terminowości rozliczania faktur i stanu magazynu. Najbardziej rozbudowane programy oferują wystawianie faktur jako opcję do modułu zamówień i CRM, a dostęp do aplikacji jest możliwy z również z urządzeń mobilnych. Dzięki nim każdy pracownik firmy może mieć na smartphonie program o takich możliwościach, jak służbowy komputer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *