Comarch e-Sprawozdania to ciekawe narzędzie, które umożliwia tworzenie oraz zarządzanie sprawozdaniami finansowymi w formie elektronicznej. Oprogramowanie pozwala na przygotowanie elektronicznych sprawozdań, które są zgodne z wytyczonymi przez Ministerstwo Finansów normami. E-Sprawozdania w programie powstają w wymaganym przepisami formacie XML. Oprogramowanie e-Sprawozdania działa w połączeniu z Comarch ERP Optima – zestawienia księgowe z systemu mogą być szybko synchronizowane z programem e-Sprawozdania, co znacznie ułatwia i przyśpiesza przygotowanie sprawozdań finansowych oraz minimalizuje ryzyko pomyłki. Aplikacja Comarch e-Sprawozdania jest przystosowana do integracji z oprogramowaniem Comarch ERP Optima, ale można korzystać z niej również w sposób niezależny. Dzięki temu rozwiązaniu z zalet aplikacji skorzystać może każdy przedsiębiorca. Wszelkie potrzebne dane można wprowadzić do programu w sposób ręczny i w razie potrzeby je edytować. Dotyczy to też informacji, które automatycznie zostały przesłane z Comarch ERP Optima.

Jakie są zalety tego narzędzia?

Dużym atutem programu Comarch e-Sprawozdania jest eksperckie podejście. Aplikacja została opracowana z dużą starannością i jest przystosowana do stworzonych przez Ministerstwo Finansów wytycznych. Nad poprawnością jej działania czuwają eksperci o odpowiednich kwalifikacjach. Program e-Sprawozdania jest wyposażony w specjalną funkcjonalność, której zadaniem jest analiza poprawności oraz wyszukiwanie w sprawozdaniu finansowym ewentualnych błędów. Praktyczną opcją jest możliwość wydruku stworzonego w aplikacji dokumentu w wybranym formacie – PDF lub DOC. Korzystający z aplikacji e-Sprawozdania użytkownik określi w nim aktualny status sprawozdania oraz dołączy wybrane załączniki, takie jak na przykład sprawozdanie z analizy przeprowadzonej przez biegłego rewidenta lub inne przydatne materiały. W programie działa też opcja zarządzania większą liczbą podpisów elektronicznych, połączona z funkcją złożenia elektronicznego podpisu na sprawozdaniu z poziomu aplikacji. Program e-Sprawozdania jest na bieżąco udoskonalany, więc zakres jego możliwości jest bardzo szeroki – dodatkowo oferuje także między innymi wykonanie analizy finansowej przedsiębiorstwa.

Dla kogo jest to oprogramowanie?

Aplikacja e-Sprawozdania będzie dużym ułatwieniem dla przedsiębiorstw, których dotyczą przepisy o składaniu sprawozdań finansowych w formie elektronicznej. Z narzędzia skorzystają również biura rachunkowe, które w ten sposób zwiększą jakość i atrakcyjność swoich usług dla firm, które nie prowadzą własnej działalności. Program e-Sprawozdania przeznaczony jest też dla płatników PIT, którzy mają obowiązek składania elektronicznych sprawozdań finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *