iBard24 Backup Online jest usługą, której istota polega na udostępnieniu przestrzeni dyskowej w wirtualnej chmurze Comarch. Udostępniona przestrzeń służy jako miejsce do archiwizowania danych użytkownika. Innymi słowy iBard24 Backup Online pełni rolę wirtualnego dysku, na którym bezpiecznie, łatwo oraz tanio można archiwizować swoje dane.
Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji oraz dokonaniu rejestracji następuje konfiguracja usługi. Za pomocą bardzo przyjaznego oraz intuicyjnego interfejsu można skonfigurować usługę zgodnie z własnymi preferencjami. Oznacza to, że pliki będą kopiowane na dysk automatycznie o porze określonej przez użytkownika oraz tak często, jak użytkownik usługi sobie tego zażyczy.
Ponadto warto pamiętać, że iBard24 Backup Online umożliwia wykonanie kopii danego pliku nawet wówczas, gdy jest on otwarty (mechanizm VSS – Volume Shadow Copy Service). Poza tym jeżeli skopiujemy jakiś folder do chmury, po czym zmienimy jego zawartość na naszym dysku w komputerze, wówczas zawartość foldera zostanie automatycznie zaktualizowana.
iBard24 Backup Online pracuje w tle. Robi to na tyle sprawnie, że nasz komputer nawet nie odczuje żadnego obciążenia zasobów systemowych. Jest bardzo intuicyjny i posiada opcję każdorazowego powiadamiania użytkownika e-mailem lub SMS-em w przypadku uaktualnienia kopii bezpieczeństwa naszych plików. Poza tym połączenie pomiędzy komputerem a chmurą szyfrowane jest 128-bitowym kluczem zabezpieczającym, dzięki czemu przesyłane dane są całkowicie bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *