Do obsługi branży wodno-kanalizacyjnej lub w funkcjonowaniu przedsiębiorstw, które działają w branży komunalnej, konieczne jest specjalistyczne oprogramowanie. Systemem dedykowanym dla tych branż jest Giga-Wodociągi-Max, czyli w skrócie GW-Max. Został on stworzony przy udziale doświadczonych specjalistów z wieloletnim stażem w przedsiębiorstwach wodociągowych. GW-Max jest bardzo przydatny w pracy lokalnych firm, które zajmują się dostawą wody oraz odbiorem nieczystości.

Oprogramowanie GW-Max to funkcjonalne narzędzie wyposażone w moduły, dzięki którym przedsiębiorstwo może w zorganizowany sposób rozliczać wodę, ścieki oraz odpady. To nie wszystkie funkcje systemu – moduły pomagają także w prowadzeniu księgowości oraz w zarządzaniu. Częścią zintegrowanego systemu jest również obsługa zestawów inkasenckich oraz odczytów radiowych.

Usprawnienie działań w branży wodno-kanalizacyjnej

Oprogramowanie GW-Max ułatwia czynności związane z gospodarką wodomierzową oraz jej wszechstronną analizę. W obsłudze gospodarki wodomierzowej stosowane są procedury dotyczące między innymi montażu, demontażu lub przekazania do naprawy – specjalistyczny system GW-Max usprawnia ich przeprowadzenie i obsługę. Ważną funkcjonalnością jest Moduł Biuro Obsługi, który umożliwia sprawne zarządzanie kontaktami z klientem. W łatwy sposób gromadzi on informacje na temat danego kontrahenta, a także pozwala wykonywać podstawowe czynności, takie jak na przykład wystawianie faktur lub przyjmowanie zgłoszeń.

System GW-Max nalicza obciążenia za wykonane usługi oraz dostarczoną wodę. Oprogramowanie tworzy faktury sprzedaży oparte o dane obciążenie. System może posłużyć również do automatycznego fakturowania klientów rozliczających się na zasadach ryczałtu oraz do rozliczania bloków i wspólnot mieszkaniowych. Obciążenia mogą być segregowanie zgodnie z klasami przychodu albo innymi wybranymi kategoriami w jedną lub w kilka faktur. Oprogramowanie umożliwia też sprawną wymianę między kontrahentami a usługami, przy zachowaniu historii obciążeń.

GW-Max zostało wyposażone w praktyczne elementy konfiguracyjne. Pozwala to między innymi na podział obiektów na własne i klienta, z uwzględnieniem tych wymagających fakturowania, a też na rozliczenie faktur prognozowanych, podział rozliczenia z jednego obiektu na osobę prywatną i firmę oraz generowanie faktur z kodem kreskowym. Kolejną funkcją systemu jest bieżąca rejestracja wydarzeń związanych z działalnością firmy oraz edycja zleceń i tworzenie bazy zdarzeń. Oprogramowanie posiada także funkcje obiegu dokumentów oraz wynajdywania powiązań między nimi, zarządzania umowami, automatycznego audytu oraz obsługi terminali mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *