Aby móc dynamicznie się rozwijać, firmy branży meblarskiej inwestują w nowoczesne systemy informatyczne wspomagające zarządzanie. System Comarch ERP XL zapewnia im kompleksowe wsparcie w zarządzaniu wszystkimi obszarami działalności przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją lub dystrybucją mebli.

W warunkach ostrej konkurencji firmy wytwarzające i sprzedające meble nie mogą pozwolić sobie na niedotrzymanie umówionych terminów. System Comarch ERP XL pozwala na dokładne określenie daty realizacji zamówienia. Co więcej, system umożliwia rezerwację towaru w magazynie na czas określony w zamówieniu, czy wyliczanie ilości towaru niezbędnego do zrealizowania zleceń klientów.

Jakość produktów wytwarzanych w branży meblarskiej odgrywa niebagatelną rolę. Z tego względu niezbędne jest efektywne, a zarazem proste zarządzanie procesem produkcyjnym. Comarch ERP XL pozwala na stworzenie harmonogramu produkcji, przydzielenie pracownikom zadań, racjonalne zaplanowanie czasu pracy maszyn. System pozwala także na obsługę procesów kompletacji i dekompletacji. Comarch ERP XL pozwala szybkie tworzenie technologii przewidujących wykonanie danego produktu w różnych wariantach – np. jeden typ stołu wykonany z kilku rodzajów drewna lub dostarczany w różnych wersjach kolorystycznych. Modyfikacja istniejących technologii produkcyjnych w Comarch ERP XL jest prosta i szybka – dzięki temu produkcja na indywidualne zamówienie klienta nie jest problemem.

Produkcja mebli wymaga stałego zaopatrzenia w surowce. Comarch ERP XL pomaga w skutecznej realizacji procesów zamówień towarów, również od dostawców z zagranicy. Dzięki możliwości określenia optymalnego poziomu zapasów firma uniknie utrzymywania nadwyżek magazynowych, które generują dodatkowe koszty. System pomoże także w określeniu najlepszego położenia towaru w magazynie.

Comarch ERP XL wspiera nie tylko produkcję mebli, ale i ich dystrybucję. Dzięki naszemu systemowi sprzedawca mebli ma pewność, że zawsze posiada odpowiedni asortyment produktów w magazynie. Wykorzystanie modułu Zamówienia usprawnia kontakty z dostawcami, zwiększa bezpieczeństwo zaopatrzenia oraz poprawia terminowość dostaw. System obsługuje rezerwacje towaru oraz pozwala na prowadzenie zróżnicowanej polityki cenowej, udzielanie rabatów i prowadzenie promocji.

Przy składaniu zamówień możliwe jest również wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej. Pulpit Kontrahenta pozwala na prowadzenie internetowej współpracy w modelu Business to Business. Z wykorzystaniem zamówień internetowych czas realizacji zamówień skraca się, a koszty ich obsługi maleją.

Szansą na zwiększanie udziału w rynku może być sprzedaż mebli za pomocą sklepu internetowego. Comarch ERP e-Sklep to kompleksowa obsługa sprzedaży internetowej. Rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z systemem Comarch ERP XL, dzięki czemu informacje o danym produkcie zapisane w systemie mogą być widoczne dla potencjalnego nabywcy. Prosty i estetyczny interfejs dodatkowo zachęca do zakupów.

Z pomocą Platformy Analitycznej Business Intelligence możliwe jest prowadzenie różnego rodzaju analiz, np. z obszaru sprzedaży, płatności czy logistyki.

Z punktu widzenia branży meblarskiej ważne są także:

  • Obsługa zagadnień transportowych – budowanie tras dostaw, zarządzanie taborem, tworzenie dokumentów spedycyjnych
  • Zarządzanie Magazynem Wysokiego Składowania
  • Możliwość wykorzystania urządzeń mobilnych (kolektory danych, czytniki kodów kreskowych)
  • Pełna obsługa sprzedaży zagranicznej

Korzyści biznesowe wynikające z wdrożenia Comarch ERP XL w branży meblarskiej
Decyzja o wdrożeniu systemu Comarch ERP XL w firmach branży meblarskiej to strzał w dziesiątkę! Potwierdzają to opinie naszych zadowolonych Klientów. Wskazują oni na moc korzyści, jakie osiągnęli dzięki Comarch ERP XL.

Automatyzacja procesów zachodzących w firmie i zintegrowanie ich w jednym systemie prowadzi do oszczędności czasu i redukcji kosztów. W efekcie rośnie wydajność pracy, co przekłada się na lepszy wynik finansowy. Przedsiębiorstwa korzystające z Comarch ERP XL efektywnie zarządzanie produkcją.

Na wizerunek firmy składają się jakość produktów oraz rzetelność i terminowość w kontaktach biznesowych. Z naszym systemem ryzyko opóźnień w dostawach oraz wypuszczania na rynek produktów wadliwych jest minimalizowane. Dzięki temu wolumen sprzedaży wzrasta.

Inne korzyści dla firm z branży meblarskiej to skrócenie czasu trwania całego procesu produkcji czy szybki dostęp do informacji, które stają się bazą do podejmowania trafnych decyzji. System zapewnia także bezpieczeństwo niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa danych oraz ochronę przed dostępem osób niepowołanych.

[Not a valid template]